Naši lektoři


Lucilla BarresiLucilla Barresi pochází z krásného města Cosenza v Kalábrii. Studovala Filozofickou fakultu na Univerzitě v Kalábrii, kde získala titul Magistr v oboru – Uchování kulturního dědictví. Dále pokračovala v doktorandském studiu na Karlově Univerzitě v Praze. Italštinu vyučuje v Praze od roku 2009 a mluví česky. Miluje výuku italštiny a být v kontaktu s ostatními. Lucilla věří, že  je možné naučit se italsky zábavným způsobem a proto se věnuje výuce s velkou vášní a připravuje dynamické lekce. Zajímá se o umění, archeologii, kinematografii a především cestování. Žila v Groningenu v Nizozemsku v rámci projektu Erasmus a pak v Bristolu ve Velké Británii kvůli vylepšení angličtiny. Líbí se jí žít v České repoblice, kde se už teď cítí jako doma!

Dr. Iuorio Gianluca Rodilý mluvčí, absolvent Fakulty politických věd a ekonomie Univerzity v Salernu s dlouholetou pedagogickou praxí mj. i při výuce italštiny pro cizince, s desetiletou praxí redaktora.

Dr.Jarošová Tereza
Vystudovala SSLMIT dell'Universita di Trieste (Vysokou školu moderních jazyků pro překladatele a tlumočníky na Univerzitě v Terstu) - obor simultánní tlumočení italského, francouzského a anglického jazyka. Od roku 2005 tlumočnice, překladatelka a lektorka jazyků.

Matteo OrsiniMatteo pochází z Umbrie. Na universitě v Perrugii studoval především italštinu, portugalštinu a angličtinu. Po mnoha zkušenostech s výukou italštiny v Itálii i v zahraničí ukončil studium v oboru didaktika italského jazyka pro cizince. V Praze žije od června 2016 a pracuje také jako překladatel.

Dr. Prokůpková Jana Absolventka Univerzity La Sapienza v Římě, kde získala doktorát v oboru cizích jazyků a literatur. Má dvacetiletou praxi při výuce italského jazyka na jazykových školách, v posledních letech jako profesorka italského oddělení gymnázia v Ústavní ul. v Praze 8.

Roberta SalviaJmenuji se Roberta Salvia a pocházím ze Sardinie. Vystudovala jsem Filozofickou fakultu v Cagliari, po studiích jsem se přestěhovala do Prahy, kde žiji již 8 let. Díky učení jazyka, které miluji, se snažím šířit italskou kulturu, gestikulaci a vše, co Italy charakterizuje, mezi svými studenty. Velice ráda cestuji a poznávám nová místa, neboť cestování a život v cizí zemi člověka velice obohacuje. Já sama můžu říci, že Praha mi změnila život.

Mgr.Špaček Jiří
Vystudoval obor italština-francouzština na Filozofické fakultě UK v Praze. Od roku 1994 tamtéž vyučuje italštinu a italskou lingvistiku (fonetiku, morfologii, lexikografii), italské reálie a didaktiku italštiny. Překladatel, bývalý nakladatelský redaktor, dlouholetý lektor našich kurzů.

RNDr.
Švagrová Ivana, CSc
Profesorka italského oddělení gymnázia v Ústavní ul. v Praze 8. Má dlouholetou praxi mj. i při výuce v kurzech Italského kulturního institutu a Společnosti přátel Itálie. Absolvovala dlouhodobé stáže na Univerzitě "La sapienza" v Římě.

PhDr. Uchytilová Lenka
Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Absolvovala kurzy a stáže na univerzitě v Sieně, Florencii, Římě a vedla kurzy italštiny na Italském kulturním institutu v Praze. Působila jako jazyková lektorka na několika evropských univerzitách, m.j. na univerzitě "Orientale" v Neapoli.
Zveřejněno: 01.12.2017 – administrator
Vytisknout