TĚSTOVINY S CIBULOVÝM KRÉMEM A CHORIZEM (MALTAGLIATI CON CREMA DI CIPOLLOTTO E CHORIZO).

La Cuccina Italiana

Středně těžký recept z chorizem. Chorizo je typický španělský salám. Tato klobása se nepřipravuje z mletého vepřového masa, ale z masa na hrubo nasekaného, osoleného a ochuceného sladkou nebo pikantní paprikou. A právě tato příchuť je charakteristická pro chorizo a dodává mu červeno–oranžovou barvu. Chorizo vela se tvaruje do dlouhého a tenkého střívka, zatímco marcón de chorizo s příchutí sladké papriky a česneku má hrubší masivní tvar.
Chorizo je lahodné ke konzumaci jen tak, je výtečné ugrilované, smažené a také lehce povařené v cideru, jablečném moštu.

TĚSTOVINY S CIBULOVÝM KRÉMEM A CHORIZEM (MALTAGLIATI CON CREMA DI CIPOLLOTTO E CHORIZO).

Ingredience pro 4 osoby
Doba přípravy: 50 minut + 1 hodina odležení

Suroviny:
• 200 g hladké mouky
• 160 g choriza
• 3 jarní cibulky
• 2 vejce
• máslo
• sůl
• olivový olej extravergine

Postup:
Do mísy nasypte mouku, přidejte vejce, lžíci oleje, promíchejte, překryjte potravinovou fólií a cca 1 hodinu nechte v lednici odležet.

Jarní cibulku očistěte a ponechte cca 10 cm včetně zeleného stonku. Stonek nakrájejte na tenká kolečka a odložte stranou na později. Cibulky rozkrojte po délce na polovinu, dejte na 2 minuty do vody vařit a sceďte. Poté vložte do mixéru, přilijte trochu vody, ve které se vařily, osolte, přidejte několik lžic oleje a rozmixujte do  hladkého krému.

Chorizo nakrájejte na tenké nudličky, které bez oleje několik minut restujte na pánvi, než budou křupavé. Poté z pánve vyjměte a odložte na později.

Z těsta vypracuje plát o výšce 1 mm a pomocí ozubeného rádélka vykrajujte nepravidelné kousky. Takto vykrájené těstoviny vařte ve vroucí osolené vodě cca 1 minutu.

Do pánve, ve které jste restovali chorizo, přidejte cibulový krém, naběračku teplé vody, trochu másla, scezené těstoviny a několik minut společně povařte. Na
závěr ozdobte křupavými kousky choriza a nakrájenou natí z jarní cibulky. Odstavte a ihned podávejte.

Víno: Suché narůžovělé, vonné s dobrou kyselostí
Doporučujeme: Bardolino Chiaretto, Parrina Rosato, Lamezia Rosato


Zveřejněno: 20.07.2015 –Admin Admin
Vytisknout